Kredi Kartı Güvenliği

KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

ÖZNİLL TASARIM ATÖLYESİ, bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için Secure Sockets Layer (SSL)teknolojisi kullanmaktadır. SSL teknolojisi, internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde şahsi bilgilerinizi şifreleyerek güvence altına almaktadır.Sitemizde gördüğünüz SSL sertifika logosu, site içerisindeki tüm bilgilerinizin SSL teknolojisi ile korunduğunu gösterir.Kredi kartı bilgileriniz doğrudan bankaya gönderilmekte, sistemimizde saklanmamaktadır. ÖZNİLL TASARIM ATÖLYESİ şahsi bilgilerinizin üçüncü şahıs ve kurumlarla paylaşılmasına izin vermez.Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerlimüşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde ÖZNİLL TASARIM ATÖLYESİ veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır.Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka pos sistemine iletmekte ve işlemsonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamak tadır. Sistemimiz hiçbir zaman girdiğiniz kredi kartı bilgilerini saklamaz ve kayıt etmez. Bu şekilde kredi kartı numaranızı ve bilgilerinizi hiçbir zaman biz dahil olmak üzere hiç kimseye göstermemiş olursunuz. Online işlemin bir sonucu olarak gerçekleşen kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.Tüm işlemlerin ÖZNİLL TASARIM ATÖLYESİ ara yüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Sitemiz üşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. ÖZNİLL TASARIM ATÖLYESİ e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

Veri güvenliği;

ÖZNİLL TASARIM ATÖLYESİ, size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, yaş, e-posta, vb…) sizlerden talep etmektedir. ÖZNİLL TASARIM ATÖLYESİ sunucularında toplanan bu bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri sınıflandırma çalışmalarında, sadece ÖZNİLL TASARIM ATÖLYESİbünyesinde kullanılmaktadır. ÖZNİLL TASARIM ATÖLYESİ, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır. Üye olurken verdiğiniz tüm kişisel bilgilerinize sadece siz ulaşabilir ve yine sadece siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruma halinizde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün olmayacaktır. Bu amaçla, üyelik işlemleri ve sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standartında gerçekleşmektedir. Söz konusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. Biçiminde değil, https://.. Biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işaretide yer almaktadır.

Banka güvenliği; Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, Banka’nın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Söz konusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında,cvv2/cvc2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

Cvc2 nedir?

Cvc2 numarası kredi kartınızın arkasında bulunan rakamın son üç hanesidir. Kartın manyetik şeridine yazılmayan bu numara sayesinde kredi kart numaranız ele geçirilse bile cvc2 numarası gizli kalacağından kartınız isteğiniz dışında kullanılamaz. İşleminizin daha güvenli olması için işlem sırasında sizden bu numaranın girişini yapmanız istenmektedir.

error: Content is protected !!
Call Now Button
×

Fokai Wood Whatsapp Destek

× Bilgi için.. Dokun